Ukrainsk – Про МіR

МіR — це мережа для батьків, дітей та молоді, незалежно від етнічного та соціального походження. З огляду на багатокультурність, MiR надає інформацію, консультації та підтримку з питань, пов’язаних з денним доглядом, школою, сімейним життям та життям громади. МіR також виступає як речник окремих груп на зустрічах з владою та суспільством в цілому.

Завдання «МіR» — будувати мости між батьками, дітьми, молоддю та суспільством з метою досягнення в результаті покращення життєвих навичок, взаєморозуміння та рівної участі для всіх. Організація є політично та релігійно незалежною.

Що таке MiR?

Робота над створенням перших груп MiRу розпочалась у 2002 році. Тоді MiR був частиною проекту, що фінансувався Міністерством освіти і науки з питань початкової та середньої освіти.

Створення груп MiR було частиною стратегії, щоб зв’язатися безпосередньо з батьками замість того, щоб тільки працювати через школи та муніципалітети. У 2006 році проект з FUG повинен був закінчитись, але деякі активні батьки з груп MIR мали велике бажання продовжити проект.

У них було декілька зустрічей, щоб спланувати продовження роботи, і відтоді організація MiR була заснована як самостійна діяльність. Бачення MiRу визначає, над якими проектами організація та місцеві команди стабільно працюють.

Сьогодні MiR працює над декількома проектами та основна увага приділяється розширенню можливостей батьків, дітей та молоді активно взаємодіяти зі школами, дитячими садками та суспільством вцілому. Серед місцевих відділень MiRу допомога з домашнім завданням стала одним із заходів, який отримав найбільший успіх.

Школа та дитячий садок

Робота, спрямована на батьків, школу та дитячий садок, була завжди основою роботи в організації MiR. Школа є одним із найважливіших робочих елементів також у програмах інших напрямків. Шкільні проекти MiR мають місцевий, національний та міжнародний характер. 

На місцевому рівні координатори, волонтери та ресурсні особи працюють над шляхом посилення участі батьків у шкільному житті. У деяких відділеннях ми маємо проекти та заходи, спрямовані на вивчення рідної мови та допомогу у виконанні домашніх завдань.

На національному рівні управляючі та ресурсні особи MiR працюють над встановленням та підтриманням зв’язку зі школами, відповідями на запити батьків, шкіл та батьківського комітету, коли справа стосується корисних порад щодо співпраці між школою та домом, а також шляхом залучення політичних структур.  

На міжнародному рівні MiR приймає участь у програмах Ерасмус+, орієнтованих на школу та навчання.

Здоров’я

Здоров’я стає найбільш пріоритетним питанням у діяльності MiR. Без міцного здоров’я батькам важко справлятися у повсякденному житті та приносити користь своїм дітям, школі та суспільству в цілому. Наші проекти, стосовні здоров’я, сфокусовані на соціальному, психічному, сексуальному та репродуктивному здоров’ї. Оскільки наше здоров’я дуже важливе для благополуччя та функціонування людей, аспекти щодо зміцнення здоров’я також присутні у наших проектах в інших галузях (школа та дитячий садок, сімейне та громадське життя). 

Проекти, орієнтовані на охорону здоров’я, у вигляді фізичних вправ, плавання та активного відпочинку на природі є дуже популярними у більшості наших місцевих команд. 

Permalenke til denne artikkelen: https://www.mirnett.org/wp/ukrainsk-%d0%bf%d1%80%d0%be-%d0%bc%d1%96r/